بازسازی منزل

5 فاکتور مهم در هزینه بازسازی منزل

هزینه های مختلف و متغیری در زمینه بازسازی منازل و محیط های مختلف موجود می باشد. هزینه بازسازی منزل به عنوان یکی از محیط هایی که افراد ساعت ها زمان خود را در آن می گذرانند، می ‌تواند یکی از موضوعات مهم به حساب آید. بازسازی منزل یک سری از هزینه ‌ها را در بر دارد. افراد برای بازسازی منزل خود باید در ابتدا نسبت به برآورد این هزینه ها اقدام نمایند.

متریال مختلف تاثیر خاص خود را در هزینه بازسازی منزل دارد. پارامترهای متفاوتی بر بازسازی یک منزل تاثیر دارد. همچنین بخش های مختلف یک منزل هزینه های متفاوتی را در بر می‌ گیرد. لذا ما در این مطلب قصد داریم تا این اطلاعات را به همراه مقایسه بین هزینه بازسازی منزل و هزینه ساخت یک منزل برای افراد ارائه دهیم. چنانچه شما نیز قصد بازسازی دارید و اطلاعاتی را راجع به هزینه بازسازی منزل نیاز دارید، ما را تا پایان همراهی نمایید.

بر آورد هزینه بازسازی منزل

سوال ابتدایی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید، این است که هزینه بازسازی منزل راچگونه می توان برآورد کرد. در این زمینه شما می توانید از افرادی که در امر بازسازی فعالیت می کنند استفاده کرده، تا هزینه بازسازی یک منزل را برای شما  مشخص کنند.

هزینه بازسازی منزل در بخش ‌های مختلفی دسته ‌بندی می ‌شوند. توجه داشته باشید که برای برآورد این هزینه، پارامترهای مختلفی را باید در نظر بگیرید. یکی از پارامترها، وسعتی است که قصد بازسازی آن را دارید. به طور مثال یک خانه ۶۰ متری نسبت به یک خانه ۲۰۰ متری هزینه کمتری برای بازسازی و تخریب دارد.

شما می توانید برای برآورد این هزینه ها با توجه به سطحی که قصد بازسازی آن را دارید، این هزینه را در نظر بگیرید. به طور مثال در همان خانه ۶۰ متری قرار است فقط بخشی از آن بازسازی شود؛ پس می ‌توان گفت که این موضوع باعث می ‌شود که هزینه شما را نسبت به هزینه بازسازی کامل پایینتر آورد. اما چیزی که وجود دارد این است که قبل از بازسازی حتما هزینه های آن باید برآورد شود.

لذا برآورد این هزینه به شما کمک می کند تا در میان یک کار لنگ نمانید و به راحتی نسبت به انجام بازسازی اقدام نمایید.

پس بهتر قبل از انجام عمل بازسازی، افرادی که در این کار خبره می باشند را بالای سر کار آورده و از آن ها مشورت های لازم را در زمینه براورد هزینه بازسازی منزل و کارهایی که باید در بازسازی ساختمان صورت بگیرد، دریافت نمایید.

تاثیر متریال در هزینه بازسازی منزل

یکی از پارامتر هایی که بر هزینه بازسازی ساختمان تاثیر می ‌گذارد، هزینه متریال می باشد. متریال مناسب برای بازسازی یک ساختمان، متریالی می باشد که در آینده مشکلاتی برای شما به وجود نیاورد. یعنی در زمینه ساخت این ساختمان و بازسازی آن از متریال درجه یک استفاده نمایید. این پارامترها بر هزینه بازسازی ساختمان تاثیر می‌ گذارد.

زمانی که شما قصد داشته باشید بازسازی ساختمان خود را صورت دهید و از متریال مناسب و با کیفیت استفاده نمایید، مطمئناً هزینه های شما کمی بالا و پایین می شود. زمانی که قصد دارید متریال مختلف را استفاده نمایید، باید هزینه آن ها را برآورد نمایید. به طور مثال در زمان بازسازی، استفاده از کاشی ها با رنگ ها و طرح های مختلف هزینه های خاص خود را دارد.

استفاده از گچ بری ها و متریال اولیه مانند سیمان، پودر سنگ، ماسه و… بر هزینه بازسازی منزل شما تأثیر گذار می باشد. لذا توصیه ما به شما این است که در زمان بازسازی از متریال درجه یک استفاده نمایید و به هزینه آن توجه کمتری داشته باشید. هر چقدر کیفیت متریال بالا باشد، کیفیت بازسازی مجددی که شما در خانه خود انجام داده اید بالاتر خواهد رفت.

بازسازی منزل یکی از ارزان قیمت ترین فرایندهای است که برای رسیدن به یک تغییر دکوراسیون داخلی ایده آل می تواند ما را همراهی کند. در این راستا می توانید خود دست به کار شوید و یا از افرادی که در این زمینه تخصص لازم دارند کمک بگیرید.

دکوراتورها، مجریان دکوراسیون داخلی و طراحان برجسته بدون شک شما را با هزینه کمتر و شکل طراحی متفاوت تری روبرو می کنند؛ اما اگر به هر دلیلی علاقه مند هستید خود این مهم را به انجام برسانید نیاز است شما را با باید و نبایدهایی در این راستا آشنا کنیم.

 

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل

 

فرایند بازسازی منزل از طریق راهکارهای بسیار متفاوتی دنبال می شود.

 • در قدم اول شما می توانید کل فضای خانه را تغییر دهید که این امر شما را با یک بازسازی منزل گران قیمت روبرو می کند.
 • در قدم دوم شما می توانید بخشی از منزل را برای این مهم در نظر بگیرید. بر فرض آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یا حتی حیاط خلوت شما می تواند در این راستا شما را یاری کند.
 • در قدم سوم به شما توصیه می کنیم برای بازسازی ساختمان خود از مقرون به صرفه ترین ترفند ها استفاده کنید. بهره گیری از یک سطل رنگ و ترمیم دیوارهای خراب و آسیب دیده می تواند شما را در این راستا همراه کنید.
 • در قدم نهایی می توانید با ایده پردازی های متفاوت کار بازسازی منزل خود را دنبال کنید. این امر می توانید تغییر دکوراسیون و بهره گیری از یک سبک متفاوت در چیدمان منزل شما باشد.

در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با بخشی از خدماتی که در راستای بازسازی منزل توسط تیم مهندسی و معماری لک‌پور به کمک مهندسان و طراحان خبره این حوزه انجام می شود، آشنا کنیم. اگر تصمیم دارید خود به بازسازی ساختمان و یا منزل بپردازید به شما توصیه می کنیم از ایده های که در ادامه به اشتراک گذاشته می شود بهره بگیرید.

سنگ و بازسازی منزل

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - سنگ و بازسازی منزل

 

بازسازی منزل خود را می توانید با پارامترهای مرتبط با سنگ به راحتی دنبال کنید در ادامه به بخشی از این موارد اشاره خواهیم داشت و پیرامون آن ایده پردازی هایی را با شما به اشتراک می گذاریم.

 • استفاده از سنگ فرش برای حیاط ویلایی
 • استفاده از سنگ برای نمای ساختمان
 • کف پوش های سنگی برای فضای داخلی منزل
 • بهره گیری از سرامیک های جدید برای دیزاین آشپزخانه
 • تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی با کاشی کاری مدرن

استفاده از سنگ فرش برای حیاط ویلایی

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - سنگ فرش حیاط ویلایی

 

اگر به هر دلیلی قصد تغییر دکوراسیون در فضای داخلی منزل خود را ندارید و ترجیح شما به یک تغییر دکوراسیون اساسی برای فضای بیرون از منزل است به شما توصیه می کنیم از سنگ فرش های سنگی بهره بگیرید.

شما می توانید فضای ورودی به منزل خود را با استفاده از سنگ فرش های سیمانی، بتنی و یا سنگی دیزاین کنید. سپس از گل آرایی، نور پردازی و آب نماهای خاص برای جلوه داده به حیاط خلوت خود استفاده کنید.

استفاده از سنگ برای نمای ساختمان

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - نمای ساختمان

 

نمای ساختمان رنگ اساسی در بازسازی منزل شما دارد. شما با استفاده از سنگ های رنگی یا یک رنگ و ترکیب آن با شیشه های سکوریت رنگی می توانید فضای منزل خود را از نمای بیرونی جلوه ای متفاوت ببخشید.

سنگ یکی از اصلی ترین پارامترهای است که به ایده پردازی های متفاوت شما در جهت یک بازسازی مدرن کمک می کند. برای این مهم می توانید نمای ساختمان، نمای بیرون از ساختمان خود را با یک تم رنگی ایده پردازی کنید.

کف پوش های سنگی برای فضای داخلی منزل

 

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - کف پوش

 

کف پوش های منزل شما اگر پارکت های چوبی است و خراشیدگی و رنگ پریدگی آن سبب قدیمی جلوه دادن فضای داخلی منزل شما شده است می توانید از کف پوش های سنگی در این راستا کمک بگیرید.

کف پوش های سنگی علاوه بر زیبایی مزیت های بی شماری را از آن شما می کند. نظافت ساده تر، انعکاس بهتر نور و روشن تر جلوه دادن فضای داخلی منزل، حفظ دمای منزل در فصل گرم تابستان و چیدمانی مدرن تر از مزیت های بارز کف پوش های سنگی به شمار می آید.

بهره گیری از سرامیک های جدید برای دیزاین آشپزخانه

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل با کف پوش آشپزخانه

 

آشپزخانه قلب خانه است از همین رو به راحتی با یک تغییر دکوراسیون ساده می توان متفاوت تر از هر زمان دیگری کار بازسازی ساختمان را با کمترین هزینه به انجام رساند.

شما می توانید با استفاده کردن از سرامیک های مدرن و جدید و تغییر دکوراسیون دادن با استفاده از حذف کابینت های قدیمی و بهره گیری از کابینت های جدید فضای آشپزخانه خود را متفاوت تر از قبل جلوه دهید.

اگر تم رنگی آشپزخانه شما تیره است می توانید این بار از رنگ های شاد برای جلوه دادن بیشتر به دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود کمک بگیرید.

تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی با کاشی کاری مدرن

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی را می توانید در مدت زمان کوتاه تری به نسبت سایر بخش های دیگر در منزل با یک تغییر دکوراسیون و بازسازی روبرو کنید.

از آنجایی که در این فضا رطوبت بیشتری به نسبت سایر بخش های داخلی منزل وجود دارد و فرسودگی سریع تر اتفاق می افتد نیاز است برای بازسازی این بخش سریع تر اقدام کنید.

از همین رو به شما توصیه می کنیم با انتخاب تم های رنگی متفاوت برای کاشی ها سرویس بهداشتی خود کمک بگیرید.

بازسازی منزل و بهره گیری از پارامترهای ساده

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - پارامترهای بازسازی منزل

 

بازسازی منزل خود را می توانید با استفاده از پارامترهای بسیار ساده دنبال کنید:

 • این گزینه ها می تواند استندهای گل باشد برای فضای داخلی منزل شما اگر استفاده از گلخانه به سبک سازهای قدیمی استفاده نشده است اصلاً نگران نباشید زیرا استندهای گلی که این روزها تهیه و ساخته شده است شما را در این راه ساده تر از هر زمان دیگری یاری می کند.

 

 • پارتیشن های چوبی می تواند انتخابی مناسب برای جدا سازی دکوراسیون داخلی منزل شما با کمترین هزینه باشد. اگر فضای منزل شما کوچک است بهتر است برای بازسازی منزل خود با حذف دیوارها شروع کنید. سپس از پارتیشن های چوبی برای جداسازی فضا استفاده کنید. این امر را می توانید برای اتاق خواب، اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن خود به انجام برسانید.

 

 • کاغذ دیواری و تغییر دکوراسیون در منزل امری است که با کمترین هزینه برای شما به انجام می رسد. شما می توانید با تغییر هارمونی رنگ در منزل با مقرون به صرفه ترین هزینه ها به بازسازی منزل خود بپردازید. امری که با رعایت کردن هارمونی رنگ و ترکیب آن با سایر عناصر رنگی ایده ال ترین فضا را برای شما فراهم می آورد.

 

 • شما می توانید به عنوان پیشنهاد نهایی ما از تغییر سبک در منزل خود برای بازسازی منزل خود استفاده کنید. این امر را می توانید با ایجاد تغییرات در طراحی سقف، ستون ها، کاشی کاری ها، شکل های درب و پنجره در منزل خود دنبال کنید. این مهم را به یاد داشته باشید که تغییر سبک دادن در منزل با یک بازسازی منزل پر هزینه ممکن است شما را رو در رو کند.

کلام پایانی پیرامون بازسازی منزل

 

تیم مهندسی و معماری لک‌پور - بازسازی منزل - کلام آخر

 

بازسازی منزل را با استفاده از راهکارهای ساده و کم هزینه و فرایندهای پر هزینه و زمان بر می توانید به انجام برسانید؛ اما این را به یاد داشته باشید که بازسازی منزل شما با هر پارامتری که دنبال می شود برای شما کم هزینه تر از یک ساخت و ساز از بنیاد ساختمان رقم می خورد.

از همین رو اگر به تغییر دکوراسیون کردن منزل خود و رسیدن به یک بازسازی مدرن علاقه مند هستید می توانید با کمترین هزینه های احتمالی این مهم را دنبال کنید. امیداست راهکارهای ارائه شده، شما عزیزان را در این راستا یاری رسانده باشد.

درنهایت چیزی که به شما و روحتان آرامش میبخشد یک تغییر اساسی و مثبت در دکوراسیون منزل شماست,گروه بازسازی و طراحی لک پور به شما این اطمینان را میدهد که در مسیر کسب این آرامش و تغییر با شما بوده و شما را با ارایه بهترین خدمات همراهی میکند.

 

پارامترهای دیگری که در هزینه بازسازی منزل تاثیر دارد

یک سری از پارامترها بر هزینه بازسازی منزل تاثیر فراوانی دارد. به طور مثال افرادی که در زمینه بازسازی منزل مورد استفاده قرار می دهید، بر این هزینه ها تاثیر دارد. افراد در زمینه بازسازی یک منزل طراحان، بناها و معماران مختلف را در این امر استفاده می نمایند. لذا همین موضوع باعث می شود که هزینه افراد کمی افزایش پیدا کند. اگر افراد خود به تنهایی بخواهند مراحل ساخت و بازسازی یک ساختمان را زیر نظر بگیرند و آن را خود انجام دهند، مطمئناً این هزینه کاهش پیدا می‌ کند.

اما کاهش هزینه بازسازی منزل به چه قیمت؟؟؟ زمانی که شما با استفاده از طراحان داخلی و معماران و بنا های مختلف هزینه بازسازی منزل خود را افزایش می دهید، باید به این مهم رسیده باشید که این افزایش هزینه بازسازی منزل در آینده برای شما نمایان خواهد شد. طراحان می توانند طرح های بهتری در زمان بازسازی به شما ارائه دهند که این طرح ها ۱۰ برابر هزینه ‌ای که برای آن ها صورت می دهید، ارزش خواهد داشت. پس یک سری از پارامترها، مانند هزینه طراحان، وسعت طراحی و نوع طرح هایی که به شما ارائه می شود، بر هزینه بازسازی منزل تأثیر می گذارد.

آیا هزینه بازسازی منزل بیشتر است یا هزینه ساخت یک منزل

آیا هزینه بازسازی منزل بیشتر است، یا هزینه ساخت یک منزل؛ این سوالی است که برای بسیاری از افراد به وجود می‌ آید. اگر یک منزل را از پایه و اساس مجدد بسازیم، هزینه بیشتری خواهد داشت؟ یا اینکه یک منزل را بازسازی نماییم؟ خوب به طور قطع می‌ توان گفت که هزینه بازسازی یک خانه نسبت به هزینه ساخت کامل آن از پایه و اساس بسیار کمتر می باشد. اما بعضی از اوقات بازسازی در وسعتی صورت می‌ گیرد که ممکن است چیزی در حدود ساخت یک منزل هزینه ببرد.

به طور مثال بازسازی یک منزل به گونه ای می باشد که از پایه و اساس آن را تخریب کرده و فقط یک اسکلت باقی می ‌ماند. این هزینه در مقایسه با ساخت یک ساختمان از پایه و اساس کمی برابر به نظر می رسد. پس نمی توان گفت که هزینه ساخت یک منزل و هزینه بازسازی آن با یکدیگر برابر می باشد و یا نمی باشد. این هزینه بستگی به وسعت کاری که شما برای بازسازی منزل خود انجام می ‌دهید دارد.

هزینه بازسازی منزل در بخش های مختلف

بخش‌ های مختلفی در هزینه بازسازی منزل مورد توجه قرار می ‌گیرد. از این بخش ها می توان به بخش‌هایی چون بازسازی دیوارهای خانه، بازسازی کف منزل، بازسازی مجدد آشپزخانه، بازسازی اتاق خواب، سقف منزل، سرویس های بهداشتی، حمام و… اشاره کرد. هر کدام از این ها دارای هزینه های مختلفی می باشند. به طور مثال هزینه ‌ای که برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام صرف می ‌شود، در برابر هزینه ‌ای که برای بازسازی کل کف منزل مورد نیاز است، برابر نمی باشد.

هر کدام از این بخش ها هزینه های خاص خود را دارند و افراد باید با توجه به این هزینه ها نسبت به بازسازی خانه خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که اگر بخواهید تمامی این بخش ها را با یکی دیگر مورد بازسازی قرار دهید ممکن است هزینه بازسازی منزل شما چیزی در حدود هزینه ساخت یک ساختمان از پایه و اساس پیش برود.

بحث پایانی در مورد هزینه بازسازی منزل

گروه طرحی و اجرای لک پور به عنوان یکی از ارائه دهنده های پروژه های بازسازی و عمرانی، می ‌تواند هزینه بازسازی منزل شما را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت در دسترس شما قرار دهد. این گروه اجرایی سال ‌های سال است که در زمینه بازسازی ساختمان ها فعالیت می کند. با توجه به تجربه ای که این گروه اجرایی در زمینه ساخت انواع ساختمان ها دارد، می ‌تواند کمترین هزینه بازسازی منزل را از شما در زمان بازسازی بستاند.

By |2020-03-11T15:58:01+00:00ژوئن 25th, 2019|مقالات|0 Comments